اعلام وضعیت اضطراری برای صادرات نفت ونزوئلا

به گزارش گالری ابزار زیبا، درپی تصمیم یک اپراتور آلمانی برای بازگرداندن 10 نفتکش به دلیل عدم پرداخت هزینه ها از سوی شرکت نفتی دولتی PDVSA ونزوئلا، این شرکت وضعیت اضطراری دریایی اعلام کرد.

اعلام وضعیت اضطراری برای صادرات نفت ونزوئلا

به گزارش گالری ابزار زیبا، فاینانس ضعیف PDVSA، تبعات سوءمدیریت، افت شدید تولید نفت و تحریم های آمریکا علیه دولت نیکلاس مادورو، باعث شده ده ها تأمین کننده و شریک از همکاری با شرکت دولتی PDVSA دست بکشند.

آمریکا و ده ها کشور دیگر خوان گوایدو، رئیس جمهور خود خوانده ونزوئلا را به رسمیت شناخته اند.

بر اساس اطلاعیه دپارتمان امنیتی پی دی وی مارینا که بازوی دریایی شرکت PDVSA است، پی دی وی مارینا حدود 160 نیرو شامل کاپیتان، مکانیک و اپراتور کمبود دارد و قادر نیست بلافاصله 10 کشتی را از برنهارت شولت (BSM) بگیرد.

این اپراتور آلمانی مقامات ارشد پی دی وی مارینا را از تصمیم یکجانبه خود که به دلیل عدم پرداخت هزینه ها اجرا شده است آگاه کرده و با این اقدام، شرکت PDVSA در موقعیت حادی برای دریافت ناوگان نفتکش ها قرار گرفته است.

اپراتور آلمانی BSM ماه گذشته تأیید کرده بود خدمه اش کشتی های ریو آرائوکا و پارناسوی شرکت PDVSA را که به دلیل عدم پرداخت هزینه ها به شرکت های متعدد در پرتغال نگه داشته شده است، ترک خواهند کرد. کشتی ایکارو که توسط BSM اداره می شود نیز از سوی گروهی از شرکت های کشتیرانی که مدعی طلب از شرکت PDVSA هستند، در کوراکائو نگه داشته شده است.

شرکت BSM ناوگانی متشکل از 13 نفتکش متعلق به شرکت PDVSA و دو ابرنفتکش که PDVSA و پتروچاینا مالک مشترک آن هستند را اداره می کند. یک منبع آگاه به رویترز گفت: میزان بدهی پی دی وی مارینا به BSM حداقل 15 میلیون دلار است.

ده ها نفتکش حامل نفت ونزوئلا در سراسر جهان طی سال های اخیر به دلیل بدهی های شرکت PDVSA، توقیف شده اند.

دو نفت کشی که در پرتغال توقیف شده اند، سال 2017 برای تعمیرات وارد این کشور شدند و در بحبوحه جنگ حقوقی میان PDVSA و طلبکارانش، گرفتار شدند.

در کوراکائو یک پالایشگاه متعلق به PDVSA حکم دادگاه را برای آزاد کردن نفتکش ایکارو و انتقال نفت آن به مخازن تا زمان حل اختلاف دریافت کرده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اعلام وضعیت اضطراری برای صادرات نفت ونزوئلا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام وضعیت اضطراری برای صادرات نفت ونزوئلا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید