ثبت نام حدود 13 هزار زائر گیلانی اربعین در سامانه سماح

به گزارش گالری ابزار زیبا، مدیر حج و زیارت گیلان با بیان اینکه فرایند ثبت نام زوار اربعین از یکم شهریورماه آغاز شده و تا 25 مهرماه ادامه دارد، گفت: از آغازین روز ثبت نام تاکنون 12 هزار و 900 زائر گیلانی اربعین در سامانه سماح ثبت نام نموده اند.

ثبت نام حدود 13 هزار زائر گیلانی اربعین در سامانه سماح

حسن فعال در گفت وگو با گالری ابزار زیبا - منطقه گیلان، با بیان اینکه فرایند ثبت نام زوار اربعین از یکم شهریورماه آغاز شده و تا 25 مهرماه ادامه دارد، گفت: از آغازین روز ثبت نام تاکنون 12 هزار و 900 زائر گیلانی اربعین در سامانه سماح ثبت نام نموده اند.

وی با تاکید بر اینکه زائران باید برای حضور در زیارت اربعین سال 98 به سایت سامانه سماح به آدرس https://samah.haj.ir مراجعه و اطلاعات خود را ثبت نمایند، اضافه نمود: اگر افرادی امکان دسترسی به این سایت را نداشته باشند، می توانند با مراجعه به دفاتر خدمات زیارتی استان در این سامانه ثبت نام نمایند.

مدیر حج و زیارت گیلان ادامه داد: طبق هماهنگی های صورت گرفته، زائران می توانند بدون احتیاج به اخذ ویزا و به شرط ثبت نام در سامانه سماح و همراه با گذرنامه معتبر حداقل دارای سه ماه اعتبار جهت زیارت اربعین امام حسین(ع) وارد کشور عراق شوند.

فعال از پرداخت مبلغ 22 هزار تومان در سامانه سماح به عنوان حق بیمه اطلاع داد و یادآور شد: چنانچه افراد به اینترنت دسترسی نداشته باشند، می توانند با مراجعه به کارگزاری های رسمی دارای مجوز، جهت ثبت نام اقدام نمایند. حق الزحمه ثبت نام برای کارگزاری ها نیز سه هزار تومان است که به صورت اینترنتی و در مجموع 25 هزار تومان پرداخت می گردد.

وی با اشاره به شرایط اقامت در عراق برای زوار اربعین، گفت: در اربعین امسال مدت ماندگاری زوار ایرانی در عراق 30 روز بوده و زوار اربعین از لحظه ورود به عراق، حداکثر تا یک ماه می توانند در این کشور اقامت داشته باشند.

مدیر حج و زیارت گیلان ثبت نام در سامانه سماح را شرط ورود به کشور عراق برای سفر اربعین دانست و توضیح داد: زوار با ثبت نام در سامانه سماح در صورت احتیاج از خدمات بیمه ای بهره مند می شوند لذا حتما در این سامانه ثبت نام نمایند.

فعال ادامه داد: زوار حین گذر از مرز نیز توجه داشته باشند که مهر ورود به کشور عراق بر گذرنامه شان خورده باشد، چرا که در صورت مهر نخوردن مشکلاتی برایشان پیش آمده و ممکن است تحت عنوان ورود غیر مجاز بازداشت شوند؛ از این رو حین گذر از مرز، به مهر گذرنامه ورود به عراق توجه داشته باشند.

این مقام مسئول افزود: سال گذشته حدود 24 هزار نفر از استان گیلان برای پیاده روی اربعین به کشور عراق عزیمت کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ثبت نام حدود 13 هزار زائر گیلانی اربعین در سامانه سماح" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت نام حدود 13 هزار زائر گیلانی اربعین در سامانه سماح"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید