حرکت عجیب ستاره سابق بارسلونا در داربی

لادیسلاو کوبالا در روز بازگشت به نوکمپ حرکت عجیبی در دیدار بارسلونا و اسپانیول انجام داد.

حرکت عجیب ستاره سابق بارسلونا در داربی

به گزارش خبرنگاران، لادیسلاو کوبالا تا سال 1964 مهمترین بازیکن تاریخ فوتبال بارسلونا محسوب می شد. او دوران بازیگری اش را به عنوان سرمربی باشگاه به خاتمه رساند، دورانی که خیلی کوتاه و بد بود. کوبالا در فصل 64-1963 با امضای قرارداد با اسپانیول، رقیب بارسا سر و صدای زیادی به پا کرد. چهار سال قبل اولیوراس د لا ریوا، رئیس باشگاه سفید و آبی پوشان قصد داشت با بازیکن مجارستانی قرارداد امضا کند اما نتوانست به هدفش برسد.

در نهایت در فصل 64-1963 با حضور ویلا ریس این اتفاق رخ داد. رئیس باشگاه اسپانیول می خواست از بازیکنان با تجربه استفاده کند تا تیم منسجم باشد با این حال در خاتمه معین شد احتیاج به بازیکنان جوان احساس می گردد. ریس در کنار کوبالا با تخادا که بهترین روزهایش را در بارسلونا سپری می کرد قرارداد امضا کرد. سپس از تیم مادرید ماگورگی را به خدمت گرفت و بازیکنان با تجربه دیگری را جذب کرد. مدیر فنی باشگاه اسکوپیی بود که با آرسو قرارداد امضا کرد. اسپانیول در آن فصل عملکرد بدی داشت و پس از جلسه با روزنامه نگاران برجسته شهر، ریس تصمیم گرفت همه قدرت را به کوبالا بدهد و از پریکو سوله در مربی گری بهره ببرد. شرایط بهتر نشد و اسپانیول فصل را در حالی سپری کرد که در خطر سقوط قرار داشت. با این حال تلخ ترین روز دیدار با بارسلونا در نوکمپ بود. در آنجا طرفداران در انتظار کوبالایی بودند که او را خائن می دانستند. استادیوم پر از تماشاگر بود و به همین خاطر هافبک مجارستانی زمانی که وارد زمین شد با سوت های شدید اعتراض آمیز رو به رو شد. او هر زمان که پا به توپ می شد توسط طرفداران هو می شد. بارسا تیم برتر میدان بود و توانست با هتریک رِ (Re) و گل های کاسیچ و گراسیا پنج بر صفر اسپانیول را شکست دهد. در خاتمه بازی کوبالا از بازیکنانش خواست تونل افتخار تشکیل دهند و بارسا را تحسین نمایند.

برای بازیکن مجارستانی این حرکت مثبت تلقی می شد اما دو طرف آن را تصمیم نادرستی دانستند. روز بعد کوبالا متوجه اشتباهش شد. مطبوعات و مردم برخورد خوبی با او نداشتند. او هرگز مانند آن دوشنبه احساس شرمندگی نکرد. آبی اناری ها این حرکت را نشان از احساس پشیمانی اش می دانستند و اسپانیولی ها از آن به عنوان یک تحقیر یاد کردند.

اسپانیول در خاتمه فصل مجبور شد در پلی اف بازی کند. در دیدار رفت با یک گل مغلوب اسپورتینگ لیسبون شد اما در ساریا با سه گل حریف خود را شکست داد. آن دیدار آخرین بازی کوبالا بود. او توانست بازی زیبایی به نمایش بگذارد. یک گل به ثمر رساند و ستاره بازی بود. دوران کوبالا در حالی در اسپانیول به خاتمه رسید که از او به عنوان یک بازیکن خوب یاد می کردند. اسپانیول در ادامه استفاده از بازیکنان با تجربه در آن تابستان با آلفردو دی استفانو قرارداد امضا کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "حرکت عجیب ستاره سابق بارسلونا در داربی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حرکت عجیب ستاره سابق بارسلونا در داربی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید