اختصاص یک کتابخانه دیجیتال به محمد علی کلی

به گزارش گالری ابزار زیبا، به گزارش خبرگزاری کتاب یاران به نقل از اکتوالیته- 5 سال پس از درگذشت محمد علی کلی، بوکسور حرفه ای امریکایی یک موزه واقع در شهر لوییزویل امریکا از افتتاح یک کتابخانه دیجیتال که به آرشیو کامل یکی از بهترین شخصیت های ورزشی قرن بیستم شامل مجموعه ای از عکس ها و دارایی های او اختصاص داده شده خبر داده است.

اختصاص یک کتابخانه دیجیتال به محمد علی کلی

با یک گشت مجازی در این موزه می توان به بعضی از قطعات نگهداری شده در این مکان که شامل 350 سند می گردد به صورت رایگان دسترسی پیدا کرد.

این آیتم های دیجیتالی شامل یکی از ساعت های محمد علی کلی، مدال هایی که در دوران زندگی حرفه ای خود کسب نموده و حتی مشعل المپیک بازی های سال 1996 می گردد و در پی فضای رسانه ای و کاریزمای قهرمانی حتی به اشیایی نظیر واکس کفش و ریش تراش هم در این مجموعه برمی خوریم.

این آرشیو بعلاوه شامل عکس های او با چهره ها و شخصیت هاش شناخته شده از جمله استیو واندر، خواننده و نوازنده امریکایی و دیگران و یا روزنامه ها و مجلاتی می گردد که تاثیرگذاری او را روی صنعت ورزش نشان می دهند و هم بسیار فراتر از آن به تعهدات او به موضوعات عمده اجتماعی به ویژه تبعیض و نابرابری گواهی می دهند.

بخشی از این آرشیو دیجیتال به صورت شفاهی قابل شنیدن است که از آن میان می توان به چندین مصاحبه با نزدیکان او، شاهدان و دیگر کارشناسان اشاره نمود.

جلد یک مجله کمیک که در سال 1978 و رنگی منتشر شده و کلی را به همراه سوپرمن روی رینگ کشتی نشان می دهد که در نهایت هر دوی آن ها به وسیله آدم فضایی ها شکست می خورند یکی دیگر از اسناد موجود دیجیتالی در این موزه است.

این آرشیو به وسیله این سایت قابل مشاهده است.

محمد علی کلی یکی از عظیم ترین بوکسورهای دنیا که از او به اسم عظیم ترین بوکسور تاریخ یاد می نمایند در سال 1942 در شهر لویی ویل به دنیا آمد. . ام اصلی او اسیوس مارسلوس کلی بود که او در ادامه به علت روی آوردن به دین اسلام نام خود را به محمد علی کلی تغییر داد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "اختصاص یک کتابخانه دیجیتال به محمد علی کلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاص یک کتابخانه دیجیتال به محمد علی کلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید