استقبال میراث فرهنگی تهران از پیشنهاد مشارکت شهرداری در مرمت پل کن

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران در دیدار روز یکشبه 29 اردیبهشت ماه با شهردار منطقه 5 تهران گفت: از طرح پیشنهاد مشارکت شهرداری در مرمت پل تاریخی کن استقبال می کنیم.

استقبال میراث فرهنگی تهران از پیشنهاد مشارکت شهرداری در مرمت پل کن

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران، پرهام جانفشان مدیرکل میراث فرهنگی استان با اعلام اینکه بخشی از تاریخ و هویت منطقه کن در نقش ارتباطی این پل تاریخی گره خورده است گفت: مرمت پل تاریخی کن که بر اثر طغیان رودخانه در فروردین ماه سال جاری آسیب دیده است امری ضروری است.

جانفشان با اعلام اینکه حفظ کوچه باغ های کن به عنوان ارزشمندترین میراث طبیعی پایتخت باید در دستور کار معاونت میراث فرهنگی استان قرار گیرد، ابراز امیدواری کرد تا در سال 98 آثار طبیعی استان شناسایی و در فهرست آثار ملی ثبت شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران حفظ جاذبه طبیعی را همانند با حفظ میراث فرهنگی و تاریخی پایتخت ارزشمند دانست و افزود: همانگونه که منطقه 12 به عنوان بافت تاریخی تهران قدیم ارزشمند است، جاذبه های طبیعی منطقه شمیرانات و کن نیز برای شهر تهران پراهمیت و ارزشمند است.

او اعلام نمود: خوشبختانه در سال های اخیر نگاه شهرداری ها عوض شده و نگاه آنها به میراث فرهنگی که هویت شهر را تشکیل می دهد حمایتی است.

طغیان رودخانه کن در روستای کن در دوشنبه 12 فروردین، بخش های اصلی پل آجری قاجاری کن تخریب شد، پایه میانی، عرشه پل و پشت بند پل آجری کن که در دوره قاجار روی رودخانه کن و به عنوان تنها راه ارتباطی روستاهای شمال رودخانه با ده کن است.

منبع: میراث آریا

به "استقبال میراث فرهنگی تهران از پیشنهاد مشارکت شهرداری در مرمت پل کن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال میراث فرهنگی تهران از پیشنهاد مشارکت شهرداری در مرمت پل کن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید