بازخوانی یک شهر

پریسا امیرقاسم خانی:در صفحه تقویم مان 5 سال است که روزی به شهرمان تعلق دارد و از این به بعد هفته ای برای آن؛ شهری که گاهی از آن دلگیر می شویم و گاهی شبیه یک حس شیرین دوستش داریم. برای اینکه تهران را بیشتر بشناسیم برنامه هایی از طرف مدیریت شهری در هفته تهران اجرا خواهد شد. قرار است در این هفته، هر روز تهران را از یک زاویه تازه نگاه کنیم

بازخوانی یک شهر

آدینه 12 مهر

  • روزگردش تهران

برگزاری تورهای تهرانگردی از ری تا شمیران در جهتهای ولیعصر(عج) همراه با افتتاح خانه مینایی، جهت سنگلج، جهت عودلاجان، جهت انقلاب، جهت تهران عتیق، جهت ری، جهت شمیران(با اتوبوس های دو طبقه)، بازدید رایگان از موزه های تهران، بازگشایی گورستان های تهران به ویژه ظهیرالدوله به مدت یک هفته.

شنبه 13 مهر

  • ری وآیین های مذهبی

بازدید از سردر آگاهی شاپور، نمایشگاه عکس آیین های مذهبی در ایستگاه های متروی تهران، اجرای تعزیه و مراسم معرفی آیین های مذهبی تهران در میدانگاه های شهر، برگزاری هفت آیین مذهبی و قدیمی تهران در هفت میدانگاه تهران و برگزاری برنامه های فرهنگی در شهر ری.

یکشنبه 14 مهر

  • روزتهران

افتتاح خانه اتحادیه، اجرای برنامه اختصاصی روز تهران در خانه اتحادیه، تشکیل دبیرخانه دائمی روز تهران، رونمایی کتاب بازار تهران، دعوت از سفرای خواهرخوانده های تهران، ویژه نامه خبرنگاران درباره بازشناسی هویت تهران، بازدید رایگان از موزه های تهران.

دوشنبه 15 مهر

  • تاریخ و طبیعت

برگزاری نشست در موزه ملی ایران، برگزاری نمایشگاه ویژه تهران درباره چشمه علی و قیطریه در موزه ملی ایران، رونمایی از کتاب باستان شناسی تهران، بازدید و افتتاح سایت باستان شناسی مولوی، افتتاح پارک لویزان، رویداد معرفی اراضی عباس آباد به عنوان مقصد تفریحی و گردشگری دنیا.

سه شنبه 16 مهر

  • روز هوای تهران

جشنواره قصه گویی، روز کودک، تهران شهری که دوست دارم، برنامه آموزشی در سطح مدارس، اعلان زنگ انشاء تهران با همکاری آموزش و پرورش، روز بدون خودرو، پیشنهاد راه اندازی موزه حمل ونقل عمومی تهران، حرکت جمعی کارکنان و مدیران تهران با دوچرخه به سر کار، امکان استفاده رایگان از مترو، اتوبوس و تاکسی عمومی.

چهارشنبه 17 مهر

  • روز هنر و معماری تهران

افتتاح خانه لرزاده- خانه معمار، پخش مستندهای مرتبط با تهران در سینماهای دراختیار شهرداری، برگزاری نمایشگاه آثار هنری مرتبط با تهران در خانه هنرمندان و برگزاری نشست هنر در تهران، برگزاری مراسم سالگرد تئاتر سنگلج، اجرای مراسم و نمایشگاه آثار هنری تهران در خانه هنرمندان، بازدید از چند خانه قدیمی.

پنجشنبه 18 مهر

روز اهالی تهران

ملاقات با چند چهره معتمد و برجسته تهران و تجلیل از آنها توسط شورایاران و اهالی سراهای محله، بازدید از خانه چند چهره مطرح تهرانی، شناسایی و تجلیل از مفاخر، هنرمندان و معتمدان محلات توسط شورایاری ها، همایش آغازین شورایاران، تهران شهر محلات، برگزاری جشنواره محلات تهران 374محله، 347عکس، 347نماد محلی و347خاطره.

منبع: همشهری آنلاین

به "بازخوانی یک شهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازخوانی یک شهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید