فوتبال زیر 16 سال مقدماتی آسیا، صعود ایران به مرحله نهایی با شکست افغانستان

به گزارش گالری ابزار زیبا، شاگردان حسین عبدی با پیروزی پرگل در آخرین دیدار مرحله مقدماتی برابر افغانستان و کسب سه پیروزی متوالی، مقتدرانه راهی مرحله نهایی قهرمانی زیر 16سال آسیا شدند.

فوتبال زیر 16 سال مقدماتی آسیا، صعود ایران به مرحله نهایی با شکست افغانستان

به گزارش گالری ابزار زیبا و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، دیدار تیم ایران و افغانستان برای تعیین تیم ها صعودکننده از گروه سوم مسابقات مقدماتی قهرمانی نوجوانان آسیا ازساعت 18:45 در ورزشگاه شهید حاج بابایی برگزار شد ودرنهایت با نتیجه 4 بر صفر به سود شاگردان عبدی به انتها رسید.

نیمه اول

این دیدار از مرکز زمین از سوی ایران آغاز شد و تا دقیقه 18اکثر مالکیت توپ در اختیار شاگردان عبدی بود و بازیکنانایران چند کرنر و صحنه خطرناک روی دروازه افغان ها ایجادکردند که به گل ختم نشد. تا اینکه روی یک سانتر و اشتباه مدافع افغانستان توپ به محمد کوشکی رسید و اولین گل ایران را وارد دروازه حریف کرد.

ابراهیم زاده در دقیقه 28 روی پاس در عمق یادگار رستمیروی یک فرار پا به توپ وارد محوطه جریمه افغانستان شدو ضربه آرام و فنی وی در چارچوب دروازه قرار نگرفت.

تلاش نوجوان های ایران در بازی سازی با پاس های متعدد باوجود دفاع یازده نفره حریف همچنان ادامه پیدا کرد تااینکه در محوطه جریمه افغانستان روی ایمان دانش خطاشد و از سوی داور اعلام پنالتی شد. یادگار رستمی در دقیقه44 گل دوم ایران را از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند.

نیمه نخست این دیدار با نتیجه 2 بر صفر به سود ایران به انتها رسید.

نیمه دوم

افغانستان در نیمه دوم، بازی را کمی باز تر آغاز کرد و توپ در تمامی نقاط زمین در جریان قرار گرفت. یادگاری رستمیدر دقیقه 56 پس از پشت سر گذاشتن دو بازیکن و با یکشوت محکم از پشت محوطه جریمه سومین گل ایران را بهثمر رساند.

روی حمله افغانستان و توپ گیری بازیکنان ایران و حرکت پابه توپ امیر ابراهیم زاده و درنهایت پاس وی ، محمدکوشکی با یک ضربه نرم از بالای سر دروازه بان حریف توپرا وارد دروازه افغانستان کرد و چهارمین گل ایران را زد.

تیم فوتبال نوجوانان کشورمان که پیش از این در یکتورنمنت محبت آمیز و با هدف آماده سازی بازیکنان، با نتیجه یک بر صفر برابر افغانستان شکست خورده بود، اینبار دریک دیدار رسمی نتیجه را با تعداد گل زیادی جبران کرد.

گفتنی است، شاگردان حسین عبدی در طول سه دیدار این مرحله بدون دریافت کارت زرد و قرمز راهی دور بعدیمسابقات شدند.

این دیدار در حضور شکوری -سرپرست دبیرکلی فدراسیون وحاج بابایی -نماینده همدان در مجلس شورای اسلامی برگزارشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "فوتبال زیر 16 سال مقدماتی آسیا، صعود ایران به مرحله نهایی با شکست افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فوتبال زیر 16 سال مقدماتی آسیا، صعود ایران به مرحله نهایی با شکست افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید