محور مذاکرات پوتین و مادورو در مسکو چیست؟

به گزارش گالری ابزار زیبا، کرملین خاطرنشان کرد که رئیس جمهوری روسیه امروز با رئیس جمهوری ونزوئلا که به مسکو سفر نموده، درباره مسائل مهم در روابط دوجانبه و بعضی موضوعات مورد علاقه در دستور کار منطقه ای و بین المللی گفت وگو خواهد نمود.

محور مذاکرات پوتین و مادورو در مسکو چیست؟

به گزارش گروه بین الملل گالری ابزار زیبا به نقل از خبرگزاری تاس، دفتر مطبوعاتی دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین امروز گفت، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه امروز، چهارشنبه، 25 سپتامبر (سوم مهر ماه) در مسکو با نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا که روز گذشته به روسیه سفر نموده، دیدار و گفت وگو خواهد نمود.

بر اساس این اطلاعات، روسای جمهوری دو کشور مسائل مهم در روابط دوجانبه و همچنین بعضی موضوعات در دستور کار منطقه ای و بین المللی، از جمله روند اوضاع پیرامون ونزوئلا، را آنالیز می نمایند.

یوری اوشاکوف مشاور رئیس جمهوری روسیه در مسائل سیاست خارجی پیش از این گفت که پوتین و مادورو ابتدا به صورت رو در رو با یکدیگر گفت وگو نموده و سپس مذاکرات در ترکیب گسترده و با حضور مقامات دو کشور ادامه پیدا می نماید. وی اضافه نمود، در این مذاکرات وضعیت کنونی و دورنمای توسعه روابط دوجانبه در مرکز توجه واقع شده است. مقامات مسکو و کاراکاس طرح های مشترکی دارند که تحقق آنها ادامه خواهد داشت.

اوشاکوف یادآور شد که رهبران دو کشور درباره بعضی مسائل مهم بین المللی و منطقه ای نیز گفتگو نموده و قبل از هر چیز، لزوم عدم دخالت کشورهای ثالث در روند انتخابات کشورهای منطقه آمریکای لاتین را مورد تاکید قرار می دهند.

در سرانجام مذاکرات جمهوری روسیه و ونزوئلا چند سند دوجانبه امضاء خواهد شد.

رئیس جمهوری ونزوئلا در مصاحبه با یک شبکه تلویزیونی روسیه، از مقامات مسکو به خاطر حمایت از استقلال و تمامیت ارضی کشورش و اعلام همبستگی با ملت ونزوئلا قدردانی نموده و یادآور شد که رهبران روسیه و ونزوئلا دارای روابطی محبت آمیز و همراه با اعتماد متقابل هستند. مادورو همچنین گفت که مقامات کاراکارس، روسیه را مهمترین شریک خارجی خود در عرصه های مختلف، از جمله در زمینه همکاری های نظامی-فنی، انرژی و اقتصادی-بازرگانی می دانند.

پیش از این اعلام شده بود که رئیس جمهوری روسیه در حاشیه نشست مباحثاتی باشگاه والدای در بندر سوچی با همتای ونزوئلایی خود دیدار خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "محور مذاکرات پوتین و مادورو در مسکو چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محور مذاکرات پوتین و مادورو در مسکو چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید