وضعیت سدهای تهران پس از بارندگی های اخیر

به گزارش گالری ابزار زیبا، مدیر دفتر تاسیسات آبی و برقابی شرکت آب منطقه ای تهران، وضعیت ذخایر سدهای تهران را تشریح کرد و گفت: در حال حاضر سدهای تهران در شرایط مناسبی قرار گرفته اند؛ به گونه ای که بر اساس آخرین آمار، میزان ذخایر سدهای پنج گانه تهران نسبت به سال گذشته وضعیت مناسبی را داشته است.

وضعیت سدهای تهران پس از بارندگی های اخیر

محمد شهریاری در گفت وگو با ایسنا، درباره میزان ذخایر سدهای تهران، اظهار کرد: در سد امیرکبیر، شاهد حجم 123 میلیون مترمکعب، سد لتیان، 53 میلیون مترمکعب، سد لار 34 میلیون مترمکعب، سد طالقان 361 میلیون مترمکعب و در سد ماملو شاهد 190 میلیون مترمکعب ذخیره آب هستیم.

وی با بیان این که نسبت به فراوری برق از نیروگاه های تهران امیدواریم، ابراز کرد: در حال حاضر حجم کل مخازن سدهای تهران، 761 میلیون مترمکعب است که این حجم در مقایسه با روز مشابه سال گذشته که عددی معادل 633 میلیون مترمکعب بوده، افزایش 127 میلیون متر مکعبی را نشان می دهد.

هم چنین وحید عسکری نژاد - رئیس گروه بهره برداری از سدهای کشور - چندی پیش به ایسنا گفت: تعداد سدها مهم در حال بهره برداری، حدود 178 سد است که ظرفیتی در حدود 50 میلیارد مترمکعب دارند. مقادیر ورودی به سدها از ابتدای سال آبی تا تاریخ 20 فروردین ماه، معادل 51.1 میلیارد مترمکعب است و مقادیر ورودی نسبت به سال گذشته در بازه زمانی مشابه 268 درصد افزایش داشته است.

به گفته وی، مقادیر خروجی از سدها از ابتدای سال آبی تا تاریخ 20 فروردین ماه معادل 32.8 میلیارد مترمکعب ثبت شده و مقادیر خروجی نسبت به سال گذشته در بازه زمانی مشابه 143 درصد افزایش داشته، تعداد سدهایی که بیش از 90 درصد پرشدگی دارند، 72 سد و تعداد سدهایی که کمتر از 40 درصد پرشدگی دارند، 33 سد است.

منبع: همشهری آنلاین

به "وضعیت سدهای تهران پس از بارندگی های اخیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وضعیت سدهای تهران پس از بارندگی های اخیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید