پاکبان های خستگی ناپذیر مناطق سیل زده

به گزارش گالری ابزار زیبا، خبرنگاران آنلاین:پاکبان ها در خیابان های پلدختر و معمولان حضور فعالی دارند و این روزها در حال جمع آوری زباله هایی هستند که در نبود سطل های ازبین رفته در اثر جاری شدن سیل، در خیابان رها شده اند.

پاکبان های خستگی ناپذیر مناطق سیل زده

ده ها نفر از پاکبانان از شهرداری شهرهایی چون تهران، خرم آباد و … به شهرهای سیل زده اعزام شده اند تا نسبت به جمع آوری زباله ها از سطح شهر اقدام نمایند.

به گزارش ایسنا، اسماعیل جوان حدوداً 20 ساله ای است که با چهار پنج نفر دیگر و با بیل هایی که دست گرفته اند، گل و لای را از جوهای پلدختر خالی می نمایند، لباس سبز پوشیده و می گوید: یک هفته است از خدمات شهری شهرداری منطقه 3 تهران به پل دختر آمده ایم. قبلش فراخوان دادند و گفتند هرکس داوطلب است برای اعزام به شهرهای سیل زده بیاید. خیلی ها اعلام آمادگی کردند و فکر کنم حدود 150 نفری به پلدختر آمده اند.

او ادامه می دهد: بعد که آمدیم چند خیابان را تقسیم کردند و دو سه خیابان اصلی شهر را به شهرداری تهران دادند اما آن قدر حجم گل و لای زیاد است که اگر بخواهیم روزی کمتر از 12 ساعت کار کنیم، کاری پیش نمی رود. شیفت کاری ما در پل دختر، از 6 صبح شروع می گردد تا ساعت 12 ظهر ادامه دارد. دوباره از ساعت 3 بعدازظهر تا 9 شب کار می کنیم.

قدرشناسی مردم سیل زده پل دختر موضوعی است که اسماعیل روی آن تاکید می نماید و می گوید: طوری گل توی خیابان ها نشسته بود که نمی شد از خانه ها بیرون آمد اما با همه سختی ها مردم لرستان هر لحظه که ما را می بینند، تشکر می نمایند. راستش کار در پل دختر بسیار سخت است، اما قدردانی این مردم خستگی برای ما نمی گذارد.

محمد کارگر دیگری است که از منطقه 11 شهرداری تهران به پلدختر آمده، چهره اش نشان می دهد که از اهالی افغانستان است.

او می گوید: مردم ایران برای ما کم نگذاشتند. همه جا کنار ما بودند و حالا این کمترین کاری است که می توانیم انجام دهیم. برخی از سطل های زباله را آب با خود برده یا آسیب دیده اند، ما زباله ها را از خیابان ها جمع می کنیم و گروهی دیگر هم گل و لای و لجن ها. برخی از زباله ها اگر چند روز در یک جا بمانند بیماری ای جا می نمایند، مگس و پشه هم جمع می گردد و برای سلامتی مردم خوب نیست.

او درباره زباله های جمع آوری شده نیز می گوید: همه زباله ها را در کیسه جمع آوری می کنیم و حالا که راه باز شده با ماشین سنگین به بیرون منتقل می گردد.

خداداد کارگر خدمات شهری خرم آباد است و در معمولان حضور دارد، می گوید: فعلاً زباله ها را جمع می کنیم تا شهر کثیف نباشد. وقتی غذا و چای و … توزیع می نمایند، برخی ها زباله اش را همانجا می ریزند و ما جمع می کنیم.

او ادامه می دهد: یک کار سخت هم داریم و آن از چند روز دیگر شروع می گردد، خارج کردن نخاله ها و زباله های سنگین تر است که باید ببینیم خدمات شهری چه تصمیمی برایش خواهد گرفت اما تا هروقت که لازم باشد ما و ده ها پاکبان دیگر اینجا هستیم.

خداداد تاکید می نماید: فضاهای شهر را هم باید تمیز کنیم که ان شاءالله از روزهای آینده کارمان را شروع می کنیم.

جمع آوری زباله در مناطق بحران زده یکی از اصلی ترین اولویت ها در مناطق درگیر بحران های طبیعی نظیر سیل و زلزله است که مدیریت بحران و دستگاه های بهداشتی تاکید زیادی بر آن دارند.

منبع: همشهری آنلاین

به "پاکبان های خستگی ناپذیر مناطق سیل زده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاکبان های خستگی ناپذیر مناطق سیل زده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید