استقبال از کتابی در اعتراض نمادین به رئیس جمهور برزیل

به گزارش گالری ابزار زیبا، یک کتاب درباره رئیس جمهور جدید برزیل در این کشور با استقبال عجیبی روبرو شده است. نویسنده در ابتدای این کتاب می نویسد که چرا مردم باید به رئیس جمهور جدید احترام بگذارند و به او اعتماد داشته باشند ولی در ادامه از 190 صفحه کتاب 188 صفحه خالی گذاشته شده است.

استقبال از کتابی در اعتراض نمادین به رئیس جمهور برزیل

به گزارش خبرگزاری ایبنا به نقل از فاکس نیوز، ویلیام تامس نویسنده 30 ساله برزیلی در دو صفحه اول این کتاب خطاب به مردم برزیل نوشته است که چرا باید به رئیس جمهور محافظه کار برزیلی احترام بگذارند ولی با خالی گذاشتن صفحات بعدی به نوعی به انتخاب ژائیر بولسونارو به عنوان رئیس جمهور برزیل اعتراض نموده است.

این نویسنده برزیلی در مصاحبه با یک وب سایت پرتغالی گفته است رئیس جمهور جدید ارزش نقد کردن هم ندارد و ترجیح داده با صفحات خالی کتابش به عملکرد رئیس جمهور جدید اعتراض کند. بولسونارو که از ابتدای سال 2019 زمام امور را در این کشور به دست گرفته است گرایش راست افراطی دارد.

نویسنده کتاب در این مصاحبه گفته است وقت زیادی برای نوشتن دو صفحه از کتاب گذاشته است چون باید به نوعی پیامش را درباره صفحات خالی بعدی به مخاطب می رسانده است. کتاب در میان کاربران آمازون و شبکه های اجتماعی با استقبال زیادی روبرو شده است.

برخی از کاربران محتوای این کتاب را طنز خطاب نموده و برخی از کاربران نیز خرید آن را کاری بی فایده می دانند. با این وجود در ماه های گذشته این کتاب در میان پرفروش ترین کتاب های برزیلی بوده است.

تامس گفته است ایده چاپ چنین کتابی را از یک نویسنده آمریکایی الهام گرفته است. در سال 2016 دیوید کینگ نویسنده آمریکایی کتابی با صفحات خالی در اعتراض به سیاست های دونالد ترامپ منتشر نموده بود. او نیز در صفحات ابتدایی کتاب نوشته بود که چرا مردم آمریکا باید به ترامپ احترام بگذارند.

منبع: همشهری آنلاین

به "استقبال از کتابی در اعتراض نمادین به رئیس جمهور برزیل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال از کتابی در اعتراض نمادین به رئیس جمهور برزیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید