چرا نمی توانید عاشق بشوید؟

برخی ها عقیده دارند با تکنیک های فریب کارانه می توانند به حل مسئله ای در رابطه یاری نمایند. اما هیچکس دوست ندارد فریب بخورد یا حتی بدتر، هیچکدام از ما دوست نداریم کسی سعی در تغییر دادن ما داشته باشد.

چرا نمی توانید عاشق بشوید؟

برترین ها - ترجمه از هدی بانکی: امروزه با وجود توسعه شبکه های اجتماعی، تنهایی به طرز عجیبی فراگیر شده است. تقریبا نیمی از افراد بزرگسال به سختی می توانند شریک زندگی برای خود پیدا نمایند. در این مطلب به شما می گوییم چرا برخی از افراد انگار هرگز نمی توانند روابطی محکم و عاشقانه برقرار نمایند.

ایده آلیست هستید

هر کسی نظر خودش را درباره یک رابطه درست و کامل دارد: یک نفر ممکن است با تماشای یک فیلم رومانتیک انگیزه بگیرد و یک نفر دیگر هم ممکن است با خواندن یک کتاب، انگیزه عشق و عاشقی پیدا کند. اما رویایی که بیشتر افراد دارند این است: داستان های عاشقانه را به واقعیت تبدیل نمایند. متاسفانه خیالات و رویا ها گاهی توسط واقعیت درهم کوبیده می شوند. در واقع چیزی به اسم رابطه ایده آل وجود ندارد و هیچ زوجی کامل نیستند. شما باید درک کنید که همسر شما یک انسان حقیقی است، نه یک شخصیت که از کتاب بیرون آمده است؛ بنابراین بپذیرید که درست مانند شما و هر انسان دیگری، نقاط قوت و ضعف خودش را دارد.

برای خودتان ارزش قائل نیستید

احترام گذاشتن به خودتان و دیگران اساس هر رابطه ای است که شامل رابطه عاشقانه نیز می گردد. آیا شما واقعا می توانید عاشق کسی باشید که برای خودش احترام و ارزش قائل نیست؟ چنین رابطه ای بیشتر بر اساس احساس گناه بوده و به نفع هیچکدام از دو طرف نیست. شما باید حامی درون خود را پیدا کنید تا کمک تان کند وقتی افسرده و اندوهگین هستید از این حالت رها شوید.

این حامی درونی شما می تواند دست آوردهای تان، علاقه مندی های تان، دانش تان و یا اصولی باشد که به آن ها اعتقاد دارید؛ هر چیزی که برای تان مهم است و هر چیزی که کمک تان می نماید ارزش و اعتبار خودتان را ببینید می تواند حامی درونی تان باشد. اجازه ندهید هیچکس شما را در خصوص اهمیت و احترام خودتان به شک بیندازد. وقتی اول خودتان را بشناسید، برای خودتان ارزش قائل باشید و از خودتان حمایت کنید، عشق خودش خواهد آمد.

حریم شخصی دیگران را نادیده می گیرید

برخی ها عقیده دارند با تکنیک های فریب کارانه می توانند به حل مسئله ای در رابطه کمک نمایند. اما هیچکس دوست ندارد فریب بخورد یا حتی بدتر، هیچکدام از ما دوست نداریم کسی سعی در تغییر دادن ما داشته باشد. در هر رابطه ای باید حد و حدود هایی وجود داشته باشد. حد و حدود ما جایی به خاتمه می رسد که حد و حدود دیگران آغاز می گردد. اگر رفتاری از همسرتان را دوست ندارید و او هم این را می داند، اما همچنان تمایلی به تغییر ندارد، این شما هستید که باید تصمیم بگیرید: در این رابطه بمانید یا ترکش کنید. تغییر دادن کسی که نمی خواهد تغییر کند غیرممکن است.

نمی توانید ببخشید

همه اشتباه می نمایند و شما هم اشتباه می کنید. اما گاهی وقتی مرتکب خطایی می شوید دیگر نمی توانید اعتماد از دست رفته را برگردانید، حتی اگر کاملا مطمئن باشید که این اشتباه دیگر تکرار نخواهد شد. ما اغلب در قضاوت دیگران سخت گیری می کنیم، اما در قضاوت و ارزیابی خودمان سهل گیریم. سعی نکنید خودتان را مجبور کنید چیزی را که با آن مخالفید بپذیرید، اما همزمان خوب است که دست از قضاوت نیز بردارید. حتی اگر احساس می کنید یک حرکت یا رفتار طرف مقابل شما را بینهایت دلخور و عصبانی نموده، و رابطه تان برای شما مهم است، پس به او فرصت بدهید تا اشتباهش را جبران کند.

چرا نمی توانید عاشق بشوید

خیلی از ما به اشتباه باور داریم که این فقط عشق است که به ما شادی و لذت می دهد. اما از این غافلیم که پیش از آغاز یک رابطه جدی ابتدا باید نگرانی ها و دغدغه هایی را که ذهن مان را مشغول نموده اند حل و فصل کنیم. برخی وقت ها فقط ضروری است تنها باشید تا بتوانید خود را تصحیح کنید و شادی را پیدا کنید، مخصوصا قبل از اینکه رابطه ای را آغاز کنید. قرار نیست بعد ها هر وقت دچار سختی و مسائل شدید، فقط به شانه های طرف مقابل تان تکیه کنید. شما به یک اراده و اعتماد بنفس متعادل احتیاج دارید تا برای آغاز یک رابطه جدی آماده شوید.

خودخواه هستید

خود خواهی آدم ها یکی از دلایل طلاق و جدایی است. کسی که فقط به خودش و احتیاج های خودش توجه می نماید، عشق و عاطفه میان خود و طرف مقابلش را نابود می نماید. افراد خود خواه باید بفهمند که جهان دور آن ها نمی چرخد، مخصوصا اگر به دنبال یک رابطه پیروز و پایدار هستند!

منبع: زندگی امروز

به "چرا نمی توانید عاشق بشوید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا نمی توانید عاشق بشوید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید