دیدار معاون وزیر علوم با رئیس کمیته ملی المپیک

به گزارش گالری ابزار زیبا، مجتبی صدیقی در جلسه با سیدرضا صالحی امیری از فعالیت های مطلوب فدراسیون دانشگاهی و ورزش دانشجویی و توجه به مباحث ورزش همگانی و قهرمانی در دانشگاه ها مواردی را در مورد موفقیت های ورزش دانشجویی در یونیورسیاد و مسابقات بین المللی مطالبی اعلام کرد.

دیدار معاون وزیر علوم با رئیس کمیته ملی المپیک

وی گفت: یکی از موارد مهم در دولت فعلی توجه به افزایش سرانه ورزش دانشجویی و فعال تر شدن انجمن ها بود که بخوبی توانستیم در این زمینه گام های مهمی برداریم.

محمدرضا دهخدا رئیس فدراسیون دانشگاهی هم که در این جلسه حضور داشت به ارائه گزارشی از بازی های یونیورسیاد دانشجویان و چگونگی آماده سازی تیم های اعزامی به این رقابتها پرداخته و از همکاری مطلوب فدراسیون دانشگاهی ایران با فیزو و کسب کرسی های متعدد مواردی را عنوان نمود.

وی گفت: فدراسیون دانشجویی در دوره های گذشته از حمایت های مادی و معنوی کمیته ملی المپیک برخوردار بوده و امیدواریم که این دوره نیز از مساعدت های کمیته بهرمند شویم.

صالحی امیری ضمن خیر مقدم به مدعوین عنوان داشت: در حال حاضر 18 کمیسیون مختلف در کمیته فعالیت می نمایند که حدود 150 نخبه دانشگاهی در این کمیسیون ها فعال هستند و مسئله ای برای همکاری با فدراسیون و ورزش دانشگاهی وجود ندارد.

وی توضیح داد: البته تنظیم و عقد تفاهم نامه ورزشی بین وزارت علوم و کمیته ملی المپیک در زمینه ورزشی بخصوص بازی های المپیک 2020 و بهره مندی از پتانسیل های نرم افزاری و سخت افزاری در این زمینه جهت حضور تیم های ورزشی در بازی های المپیک موجب تقویت کاروان اعزامی به این بازی ها خواهد شد تا دو طرف بتوانند از امکانات یکدیگر در راستای رشد و عالی ورزش بهره ببرند.

در این دیدار عبدالحمید احمدی معاون معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، محمدرضا دهخدا رئیس فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی، شاهرخ شهنازی دبیر کل کمیته ملی المپیک، رضا قراخانلو رئیس آموزشگاه ملی المپیک، علیزاده مدیر کل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان، خانم صفاری نایب رئیس فدراسیون دانشگاهی و پیمان فخری رئیس مرکز نظارت بر تیم های ملی حضور داشتند.

همچنین پیش از این دیدار با حضور صدیقی معاون وزیر علوم و دهخدا رئیس فدراسیون دانشگاهی مدال تیراندازی و کاپ قهرمانی کشتی دانشجویان دنیا، سرود فیزو و لوگوی فدراسیون دنیای جهت نصب در موزه ملی ورزش المپیک و پارالمپیک تقدیم صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک شد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "دیدار معاون وزیر علوم با رئیس کمیته ملی المپیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدار معاون وزیر علوم با رئیس کمیته ملی المپیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید