نشست تخصصی زن و توسعه گردشگری روستایی در روستای کنگ برگزار شد

به گزارش گالری ابزار زیبا، استاد جغرافیا و برنامه ریزی روستایی دانشگاه خوارزمی تهران در نشست تخصصی زن و توسعه گردشگری روستایی گفت: گردشگری روستایی به صورت تک بعدی توسعه نخواهد داشت، برای توسعه صنعت گردشگری باید بخش های مختلف، مکمل یکدیگر باشند.

نشست تخصصی زن و توسعه گردشگری روستایی در روستای کنگ برگزار شد

به گزارش گالری ابزار زیبا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، حسن افراخته استاد جغرافیا و برنامه ریزی روستایی دانشگاه خوارزمی تهران به مناسبت 23مهر روز جهانی زن روستایی در روستای تاریخی کنگ نقش شرکت های کوچک را در توسعه گردشگری مؤثر دانست و گفت: کشور هایی امروز در این زمینه پیروز هستند که امکان رشد شرکت های کوچک را فراهم کرده اند.

او در این نشست که جمعی از بانوان فعال فرهنگی استانی و کشوری و کارافرینان زن روستایی حضور داشتند اضافه کرد: بررسی ها نشان داده است که هرجا زنان عهده دار کار تیمی شده اند به علت ویژگی های منحصر به فرد آنان نتایج بسیار اثر بخشی و توفیقات خوبی بدست آمده است.

این نشست با همکاری اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان طرقبه شاندیز، دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی فرمانداری شهرستان بینالود و بخشداری طرقبه و دانشگاه فردوسی مشهد برگزار گشت.

نقش زنان روستایی در توسعه پایدار و متوازن، تحلیلی بر گردشگری پست مدرن و جایگاه زنان، مشاغل خانگی، صنایع دستی و گردشگری و نقش زنان گردشگر در محیط زیست از مهمترین مباحث مطرح در این نشست بود که با کمک کارشناسان برجسته استانی و کشوری بررسی شد.

بازدید از اقامتگاه بومگردی کنگ کهن، نمایشگاه محصولات و تولیدات زنان روستایی از دیگر برنامه های این مراسم بود.

منبع: میراث آریا

به "نشست تخصصی زن و توسعه گردشگری روستایی در روستای کنگ برگزار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست تخصصی زن و توسعه گردشگری روستایی در روستای کنگ برگزار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید