علم و تکنولوژی

سردیس کاردان و دادستان در دانشگاه شهیدبهشتی رونمایی شد

سردیس اساتید پیشکسوت علیمحمد کاردان، غلامحسین شکوهی و پریرخ دادستان با حضور شهردار تهران در محل دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه شهید بهشتی رونمایی شد.

16 آذر 1398

توییت ظریف پس از بازدید از کارخانه نوآوری آزادی

خبرنگاران آنلاین:وزیر امور خارجه کشورمان س از بازدید از کارخانه نوآوری آزادی در توییتی نوشت: تروریسم مالی ترامپ مانع از دست یابی کارآفرینان به رویاهایشان نمی گردد.

15 آذر 1398

در قلمرو گرگ های گرسنه

پادشاه عربستان با آن ناتوانی و مسائل حرکتی اش، طی یک مانور عظیم تجمل، از اندونزی تا آمریکا، دوره افتاده و هفته های گذشته را به سفرهای پرترافیک و پرهزینه گذرانده است.

13 آذر 1398

آشنایی با عفونت آمیزشی کلامیدیا

کلامیدیا با نام علمی کلامیدیا تراکوماتیس نوعی باکتری است که به آسانی حین رابطه جنسی منتقل می گردد.

6 آذر 1398

شهر من در قاب دوربین

فرزاد رشتی - خراسان رضوی- خبرنگار: جشنواره فیلم کوتاه در تربت جام با عنوان شهر من سال جاری در هفته وحدت برگزار می گردد. بانی این جشنواره شهرداری تربت جام و موضوع این جشنواره فرهنگ شهری است.

3 آذر 1398

اهدای عکس ماهواره ای تهران به رئیس سازمان فضایی، برگزاری بیش از 300 رویداد در هفته جهانی فضا

فضانورد روسیه ای عکس ماهواره ای از شهر تهران را که توسط ماهواره سنجش از دور قزاقستانی گرفته شده به رئیس سازمان فضایی ایران اهدا کرد.

19 آبان 1398

اثر رژیم غذایی مناسب بر بهبود عارضه ریزش مو ، سومین شماره از گاهنامه علمی - پژوهشی ویتامین منتشر شد

به همت انجمن علمی دانشجویان تغذیه دانشگاه علوم پزشکی تبریز، شماره سوم از گاهنامه علمی - پژوهشی ویتامین منتشر شد.

16 آبان 1398

غافلگیری آمریکایی - هخامنشی در راه است؟

هفتمین سفر رییس جمهور ایران به نیویورک برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل در حالی سرانجام یافت، که برخلاف بعضی تصورها، قول هایی که برای بازگرداندن الواح هخامنشی به ایران مطرح شده بودند، با گذشت چند دهه تاخیر، جامه عمل نپوشیدند.

15 آبان 1398

30 درصد از تولیدات علمی کشور در رشته پزشکی است

به گزارش خبرنگاران، رضا ملک زاده صبح شنبه در دیدار با اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اظهارکرد: وظیفه نخست دانشگاه تربیت نیروی انسانی بوده که تا امروز ما به این هدف رسیده و نیروهای متخصص و پزشکان خوبی در این حوزه پرورش داده ایم.

15 آبان 1398

پمپئو نیز در رسوایی تلفنی ترامپ نقش داشت

یک مقام ارشد آمریکایی به روزنامه وال استریت ژورنال گفته مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در میان مقام هایی بوده که به تماس تلفنی بین دونالد ترامپ و ولودیمیر زلنسکی رئیسان جمهور آمریکا و اوکراین که رسوایی جدیدی را برای ترامپ به بار آورده، گوش نموده است.

13 آبان 1398

اطلاعی از انتخاب مجیدی نداشتیم، در امور تیم امید مداخله نمی کنیم

به گزارش خبرنگاران، کیکاوس سعیدی سرپرست دبیر کلی کمیته ملی المپیک ضمن بیان این مطلب ابراز داشت: کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان در چارچوب اختیارات هر دو مجموعه از تیم ملی امید حمایت کرده تا این تیم بتواند به آرزوی دیرینه جامعه ورزش، یعنی صعود...

13 آبان 1398

5 فرصت استثنایی برای راه اندازی کسب و کاربا هوش مصنوعی

امروز جهان تکنولوژی در حوزه های مختلفی تحول ایجاد کرده است. از مدیریت موجودی برای بهبود تجارب خرید شخصی تا کمک به داده کاوی می توان از هوش مصنوعی و اینترنت اشیا استفاده کرد. فناوری اینترنت اشیا و هوش مصنوعی همچنین تجارت را دگرگون کرده اند.

8 آبان 1398

فوتبال زیر 16 سال مقدماتی آسیا، صعود ایران به مرحله نهایی با شکست افغانستان

شاگردان حسین عبدی با پیروزی پرگل در آخرین دیدار مرحله مقدماتی برابر افغانستان و کسب سه پیروزی متوالی، مقتدرانه راهی مرحله نهایی قهرمانی زیر 16سال آسیا شدند.

6 آبان 1398

اوبر 435 کارگر را اخراج کرد

براساس اخبار منتشر شده شرکت تاکسی آنلاین اوبر، حدود 435نفر از کارکنان خود را اخراج کرده و به نظر می رسد این روند ادامه داشته باشد.

25 مهر 1398

پرتاب آزمایشی پیروز اولین موشک کروز ترکیه

مقامهای ترکیه اعلام کردند، این کشور اقدام به پرتاب آزمایشی موفقیت آمیز نخستین موشک کروز خود با کلاهک مخصوص نفوذ به سنگرهای بتنی نموده است.

14 مهر 1398

دومین شماره از فصلنامه داخلی سعدآباد منتشر شد

دومین شماره از فصلنامه داخلی مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد، ویژه تابستان 1397، انتشار یافت.

1 مهر 1398

متناسب ترین اندام برای سفرهای ساحلی با قابلیت های جدید سامسونگ Health

تابستان است و بهترین فرصت برای زدن به جاده و گردش در دل جنگل و رودخانه و نهایتا لذت بردن از گرمای آفتاب و خنکای آب در سواحل زیبای شمال و جنوب. اما در همین روزهای سفر و تفریح هم نباید داشتن اندامی متناسب و تمرین های روزانه برای حفظ آن را فراموش کنید.

27 شهریور 1398

ارزیابی مخاطرات ژئوتکنیکی کاخ صاحبقرانیه

عضو کمیته علمی دومین همایش تخصصی توانمند سازی میراث معماری و شهری در برابر زلزله در نشست علمی این همایش به ارزیابی مخاطرات ژئوتکنیکی کاخ صاحبقرانیه پرداخت.

24 شهریور 1398

استقبال مردم از معرفی فرهنگ و آیین خراسان جنوبی در جشنواره ملی چارسوق

شب فرهنگی خراسان جنوبی در جشنواره ملی چارسوق از ساعت 21 روز 24 مرداد شروع شد و تا ساعت یک بامداد ادامه داشت و با استقبال مردم در برج میلاد تهران روبه رو شد.

23 شهریور 1398

برگزاری انتخابات تمام الکترونیک در برخی از شهرها و حوزه های انتخاباتی

سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: با رایزنی ها و تفاهم با شورای نگهبان امیدوار هستیم در تعدادی از شهرها یا حوزه های انتخاباتی، انتخابات به صورت تمام الکترونیک برگزار شود که این نویدبخش سیستم جدیدی از برگزاری انتخابات و تضمین سلامت آن است.

20 شهریور 1398
تعداد: (60)